درمان موخوره

موخوره اصطلاحی است که برای یک مشکل شایع مو به کار می رود. به موهایی که ضعیف و رشته رشته شده اند موهای موخوره دار گفته می شود. البته در بسیاری موارد تنها قسمت انتهایی موها چند شاخه می شود. اما وقتی موخوره زیاد شود قسمت های بالاتر ساقه مو را نیز در بر می گیرد. در این مطلب روش های ساده و خانگی برای درمان موخوره را مورد بررسی قرار می دهیم. روش هایی که به شما کمک می کند بسیار ساده و راحت از شر موخوره رها شوید.

درمان موخوره با روش های خانگی

روغن زیتون + عسل + سرکه سیب + عصاره رزماری

درمان موخوره با روغن زیتون

می خواهیم ماسکی را به شما معرفی کنیم که موهایتان را کمی تقویت کند. موهای موخوره دار ضعیف و شکننده هستند. پس نیاز به ماسک های تقویت کننده دارند. کافی است سه قاشق روغن زیتون را با سه قاشق عسل ترکیب کنید. دو قاشق سرکه سیب و دو قاشق روغن رزماری به آن اضافه کنید. ترکیب را به خوبی هم بزنید. ماسک موی طبیعی شما به همین سادگی آماده می شود. این ترکیب غذایی عالی برای موهای شما خواهد بود. همچنین از رشد و تکثیر باکتری های عامل موخوره جلوگیری می کند. این ماسک یک داروی گیاهی برای درمان موخوره است.

درمان موخوره با ماسک موز و زرده تخم مرغ

درمان موخوره با ماسک موز و زرده

یکی از بهترین تقویت کننده های طبیعی مو تخم مرغ است. در تخم مرغ به خصوص زرده آن مواد مغذی زیادی برای موها وجود دارد. بسیاری از قدیمی ها چند وقت یکبار زرده تخم مرغ بر روی ریشه و ساقه موها می گذاشتند. این کار باعث تقویت موی سر آنها می شد. برای درمان موخوره نیز می توانید مقداری زرده تخم مرغ را با موز ترکیب کنید. یک عدد زرده تخم مرغ و یک عدد موز برای درست کردن این ماسک کافی است. یک موز و یک زرده را در مخلوط کن بریزید و به خوبی مخلوط کنید. این ترکیب مفید را بر روی ساقه موها بمالید و با انگشتان خود به خوبی ماساژ دهید. این کار باعث می شود که موخوره ها به تدریج ناپدید شوند.

استفاده از شامپوهای تقویت کننده

استفاده از شامپوی تقویت کننده برای درمان موخوره

برای درمان موخوره و جلوگیری از پیشرفت آن کمی به موهایتان غذا بدهید. در بسیاری از شامپوهای تقویت کننده مواد مغذی برای موها وجود دارد. این شامپوها را با توجه به نوع موهایتان انتخاب کنید. با توجه به چرب یا خشک بودن موها شامپوهای تقویت کننده مختلفی وجود دارد. می توانید از این شامپوها استفاده کنید. 

ترجیحا تا زمانی که حال موهایتان خوب نشده است از شامپوهای اسیدی استفاده نکنید. بهتر است شامپویی که استفاده می کنید ملایم تر باشد. به گونه ای که با شستشوی عمیق موهایتان را از مواد مغذی خالی نکند. برای انتخاب یک شامپوی خوب می توانید با پزشک پوست و مو نیز مشورت نمایید.

درمان موخوره با حذف آن!

درمان موخوره با کوتاه کردن آن

یکی از قدیمی ترین راه ها برای درمان موخوره کوتاه کردن قسمت انتهایی موهاست. یعنی همان قسمتی که اغلب دچار موخوره شده است. این کار باعث می شود که موخوره به بالای موهای شما سرایت پیدا نکند. اگر تازه متوجه موخوره ها شده اید با قیچی کمی پایین موها را قیچی کنید. با این کار از ادامه رشد موخوره جلوگیری می کنید. هر چند  وقت یکبار این کار را انجام دهید. خیلی کم پایین موهایتان را کوتاه کنید. این کار علاوه بر اینکه از موخوره جلوگیری می کند باعث افزایش رشد آنها می شود. 

استفاده از کرم و لوسیون های تقویت مو

استفاده از لوسیون برای درمان موخوره

با جست و جوی ساده می توانید لوسیون ها و کرم های زیادی را برای مو پیدا کنید. در بیشتر این محصولات موادی که موها نیاز دارند وجود دارد. استفاده از این محصولات باعث جوانی و درخشش بیشتر موها می شود. در کنار این که با تقویت موها موخوره ها را به تدریج از بین می برد.

درمان موخوره با حذف حرارت سشوار

برای درمان موخوره به مو حرارت ندهید

یکی از مواردی که باعث آسیب جدی به موها می شود حرارت بالاست. بسیاری از ما با سشوار با دمای بالا موهایمان را خشک می کنیم. این کار به شدت باعث ضعف موها می گردد. در صورتی که روی موهتان موخوره مشاهده می کنید استفاده از حرارت برای خشک کردن مو را متوقف کنید. بهتر است ابتدا با حوله آب اضافی موها را بگیرید. سپس با دمای کمتر موها را خشک کنید.