درمان آکنه با داروهای گیاهی

طب سنتی راهکارهای مختلفی برای درمان بیماری ها و مشکلات جسمی دارد. حتی درمان آکنه با داروهای گیاهی ممکن است. موضوعی که در این مطلب درمورد آن صحبت می کنیم. داروهای گیاهی و خوراکی های زیادی هستند که برای مشکلات پوستی کاربرد دارند. در این مطلب به بررسی بیشتر این موارد خواهیم پرداخت.

درمان آکنه با طب سنتی

جوشانده بابونه دارویی عالی برای آکنه

بابونه و درمان آکنه با داروهای گیاهی

بابونه یکی از گیاهان دارویی است که خاصیت ضدالتهابی دارد. استفاده از بابونه راهی مناسب برای درمان آکنه با داروهای گیاهی و کم هزینه است. بابونه را می توانید با هزینه خیلی کمی از عطاری ها تهیه کنید. آن را بجوشانید و اجازه دهید سرد شود. سردشده جوشانده بابونه را در ظرفی بریزید. برای درمان جوش و آکنه از آن استفاده کنید. توجه کنید که قبل از استفاده صورت شما باید تمیز باشد. صورت خود را تمیز کنید. سپس پنبه ای را به جوشانده بابونه که سرد هم شده است آغشته کنید. پنبه را روی ناحیه ای از صورت یا بدن که جوش دارد بزنید. از این داروی طبیعی تا دوبار در روز استفاده کنید.

استفاده از گیاه اکیناسه

اکیناسه و درمان آکنه با داروهای گیاهی

در کتاب طب سنتی ابوعلی سینا نام گیاه “اکیناسه” هم برای درمان آکنه با گیاهان دارویی برده شده است. از این گیاه برای درمان التهابات داخلی مثل سرماخوردگی و گلودرد نیز استفاده می شده است. اما برای درمان جوش و آکنه ها نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. کافی است این گیاه را به مدت 15 دقیقه بجوشانید. پس از این که سرد شد پنبه ای را به آن آغشته کرده و روی آکنه ها بزنید. به تدریج متوجه تاثیر آن خواهید بود.

روغن درخت چای معروفترین درمان آکنه با داروهای گیاهی

روغن درخت چای و درمان آکنه با داروهای گیاهی

روغن چای در پیشگیری و درمان جوش ها و آکنه های پوستی بسیار موثر است. نام این عصاره طبیعی بر روی بیشتر کرم ها و داروهای درمانی آکنه نوشته شده است. این روغن طبیعی را می توانید از عطاری ها تهیه کنید. البته بسیاری از داروخانه ها نیز محلول آن را دارند که می توانید تهیه کنید. پنبه ای را به روغن درخت چای آغشته کنید و روی آکنه ها بزنید. این کار باعث می شود باکتری ها و آلودگی های عامل آکنه از بین بروند. البته در استفاده از روغن درخت چای زیاده روی نکنید. چرا که باعث خشکی پوست می شود.

دمنوش چای سبز برای درمان آکنه با داروهای گیاهی

دمنوش چای سبز و درمان آکنه با داروهای گیاهی

استفاده از گیاهان دارویی حتما نباید به صورت لوسیون یا شوینده باشد. از دمنوش ها و خوراکی ها نیز می توانید برای از بین بردن آکنه ها استفاده کنید. یک از این دمنوش ها چای سبز است.اگر مدام جوش می زنید توصیه می شود که روزی یک فنجان چای سبز بنوشید. البته بهتر است این چای را در وعده صبحانه استفاده نکنید. چرا که ممکن است باعث افت فشار خون شود.

استفاده از آبلیموی تازه

آبلیموی تازه و درمان آکنه با داروهای گیاهی

چند قطره آبلیموی تازه در یک لیوان آب بریزید. اگر مدام جوش می زنید می توانید در طول روز هر بار که آب می نوشید چندین لیوان را هم با آبلیمو استفاده کنید. توجه داشته باشید که بهترین زمان استفاده از این نوشیدنی درمانی ساده صبح است. اما در طول روز نیز می توانید چندین بار این کار را تکرار کنید.

درمان آکنه با داروهای گیاهی | ختمی

ضماد ختمی و درمان آکنه با داروهای گیاهی

در قدیم برای درمان آکنه با داروهای گیاهی از ختمی به عنوان ضماد استفاده می شود. مقداری پودر برگ ختمی تهیه کنید. آن را به وسیله آب به صورت خمیری دربیاورید. این خمیر دارویی فوق العاده را روی پوست صورت خود قرار دهید. ختمی باعث شفافیت بسیار پوست می شود. همچنین موجب از بین رفتن جوش ها و آکنه ها می شود.