مراقبت از موهای رنگ شده

هنگامی که موهای خود را رنگ می کنید، مواد شیمیایی موجود در رنگ های مو باعث می شود که ساقه موی شما دچار تغییر شیمیایی شود. این تغییر شیمیایی به شکل تغییر رنگ در مو ظاهر می شود. رنگ مو به منظور زیباتر کردن موها یا ایجاد تنوع و… انجام می شود. اما باید بدانیم که وقتی موهایمان رنگ می شود تغییرات دیگری نیز به غیر از تغییر رنگ در موها ظاهر می شود. این تغییرات گاهی باعث ضعیف تر شدن و از دست رفتن مواد مفیدی می شود که برای مو لازم بوده است. به همین دلیل مراقبت از موهای رنگ شده اهمیت پیدا می کند. در این مطلب به معرفی نکاتی می پردازیم که به شما کمک می کند از موهای خود که رنگ یا دکلره شده اند مواظبت کنید.

مراقبت از موهای رنگ شده و دکلره شده

از رنگ کردن موها در فاصله های زمانی کوتاه بپرهیزید

کمتر کردن رنگ مو برای مراقبت از موهای رنگ شده

بهتر است قدری به موهای خود استراحت بدهید. توصیه می شود که رنگ مو به ندرت انجام شود. از رنگ کردن موهای خود با فاصله های زمانی کوتاه بپرهیزید. این کار به سلامت موهای شما آسیب جدی وارد می کند. بهتر است اعتیاد رنگ یا دکلره کردن بسیار زیاد را ترک کنید. در غیر این صورت باید با مشکلات جدی مثل ریزش شدید مو رو به رو شوید.

مراقبت از موهای رنگ شده با استفاده از شامپوی مناسب

مراقبت از موهای رنگ شده با شامپو

استفاده از هر شامپویی برای موهای رنگ شده توصیه نمی شود. اگر می خواهید همیشه موهایی سلامت و شاداب داشته باشید از شامپوهای مناسب برای موهای خود استفاده کنید. شامپوهای زیادی در بازار یافت می شوند که هر کدام برای نوعی خاص از مو تولید شده اند. این روزها شامپوهای زیادی نیز برای موهای رنگ شده ساخته شده است. می توانید از این شامپوها استفاده کنید. در این شامپوها از ترکیباتی استفاده می شود که موهای رنگ شده به آن نیاز دارند.

استفاده از ماسک مو

مراقبت از موهای رنگ شده با ماسک مو

یکی دیگر از محصولاتی که برای تقویت موهایتان می توانید استفاده کنید ماسک ها هستند. ماسک های مو نیز مانند شامپوها با توجه به نوع موی شما باید انتخاب شوند. با استفاده از یک ماسک موی مناسب برای موهای رنگ شده می توانید کمی موهایتان را تقویت کنید. ماسک ها حاوی مواد بسیار مفیدی هستند. استفاده از این محصولات باعث شادابی بیشتر مو و پوست سر می شود.

سبزیجات بیشتری استفاده کنید

مراقبت از موهای رنگ شده با مصرف سبزیجات

استفاده از سبزیجات باعث سلامت پوست و مو می شود. توصیه می شود که با جایگزین کردن سبزیجات به جای بسیاری چاشنی ها کنار غذا به سلامت پوست و موی خود کمک کنید. به جای نوشابه های گازدار از سبزیجات استفاده کنید. استفاده از سبزی خوردن و یا سالاد می تواند بسیاری مواد مغذی که پوست و موی شما نیاز دارد را تامین کند. برای مراقبت از موهای رنگ شده تنها استفاده از محصولات مناسب کافی نمی باشد. باید در رژیم غذایی خود نیز تجدید نظر کنید.

استحمام با آب سرد برای مراقبت از موهای رنگ شده

حمام سرد برای مراقبت از موهای رنگ شده

موهای رنگ یا دکلره شده بسیار حساس هستند. این موها به حرارت واکنش نشان می دهند. به طور مثال استحمام با آب داغ باعث آسیب جدی به موهای رنگ یا دکلره شده می شود. اگر عادت دارید با آب داغ حمام کنید بهتر است این عادت را کنار بگذارید. چرا که آب داغ باعث تغییر شیمیایی در ساقه مو می گردد. این اتفاق موها را ضعیف و شکننده می کند. همچنین آب داغ باعث می شود که موها بیشتر از مواد مغذی شسته شوند. به همین دلیل با مشکلاتی مثل ریزش و موخره مواجه می شوند.

کنار گذاشتن وسایل گرمایشی

پرهیز از وسایل گرمایشی برای مراقبت از موهای رنگ شده

همان طور که گفتیم موهای رنگ شده به گرما و حرارت بسیار حساس هستند. پس سشوار داغ برای خشک کردن موها باعث آسیب شدید و سوختن موهایتان می شود. بهتر است سشوار را با فاصله و حرارت ملایم استفاده کنید. همچنین استفاده از وسایل گرمایشی مستقیم مثل اتوی مو را بسیار کمتر کنید. دقت کنید که پرهیز از سشوار داغ و اتوی مو یکی از مهم ترین کارهایی است که برای مراقبت از موهای رنگ شده باید انجام دهید.