رفع سیاهی دور چشم

یکی از حساس ترین قسمت های پوست ما پوست دور چشم است. پوست دور چشم ها و پلک ما نازک و لطیف است. به همین دلیل در معرض آسیب بیشتری قرار دارد. عوامل بسیاری موجب تیرگی و ایجاد آسیب در پوست این ناحیه می شود. تیرگی دور چشم یکی از شایع ترین مشکلات پوست چشم و پلک هاست. این مشکل به دلایل مختلفی مثل آفتاب شدید، تغذیه نامناسب و موارد زیادی به وجود می آید. در این مطلب به معرفی روش هایی برای رفع سیاهی دور جشم با خوراکی می پردازیم. راهکارهایی که به شما کمک می کند حلقه سیاه ایجاد شده دور چشم خود را از بین ببرید.

روش های کاربردی برای رفع سیاهی دور چشم

از خیار استفاده کنید

رفع سیاهی دور چشم با خیار

یکی از راحت ترین و ساده ترین راه های خانگی برای رفع سیاهی دور چشم استفاده از خیار است. خیار یک آبرسان فوق العاده برای پوست محسوب می شود. در خیار مواد مفید زیادی برای پوست نیز یافت می شود. این مواد به بهبود کیفیت پوست شما کمک می کند. به این منظور به یک خیار تازه نیاز دارید. خیار را حلقه حلقه کنید و روی پوست دور چشم خود قرار دهید. مدتی اجازه دهید تا آب و دیگر مواد موجود در خیار جذب پوست شما شوند. این کار را مرتب و هر روز انجام دهید. به تدریج شاهد کمرنگ شدن تیرگی های دور چشم خود خواهید بود.

سیب زمینی خام معجزه می کند

رفع سیاهی دور چشم با سیب زمینی

استفاده از سیب زمینی خام نیز برای روشن کردن پوست معجزه می کند. سیب زمینی با حتی چند بار استفاده تیرگی های دور پوست شما را کمرنگ تر می کند. کافی است سیب زمینی را حلقه ای کنید و روی پوست دور چشم قرار دهید. استفاده از سیب زمینی رنده شده نیز راهکاری بسیار مفید و عالی است که باعث می شود آب سیب زمینی بهتر توسط پوست شما جذب شود. استفاده از سیب زمینی خام یک روش قدیمی برای رفع سیاهی دور چشم است. این روش سالهاست که برای روشن تر کردن پوست نیز استفاده می شود.

رفع سیاهی دور چشم با گلاب

رفع سیاهی دور چشم با گلاب

یکی از بهترین فرآورده های طبیعی که می توانید برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید گلاب است. گلاب خواص بیشماری برای پوست شما دارد. یکی از این خواص آبرسانی است. گلاب یک آبرسان طبیعی و تامین کننده رطوبت مورد نیاز پوست است. یکی از مواردی که می توانیم آن را به عنوان یکی از دلایل اصلی تیره شدن دور چشم به حساب بیاوریم. در گلاب موادی وجود دارد که باعث شفاف شدن پوست می شود. گلاب یک آنتی اکسیدان فوق العاده برای پوست نیز به حساب می آید. 

استفاده از روغن بادام طبیعی

رفع سیاهی دور چشم با روغن بادام

روغن بادام یکی از فرآورده های طبیعی است که از بادام گرفته می شود. در بسیاری از محصولات مراقبت پوست مانند رطوبت رسان ها از ترکیبات روغن بادام استفاده می شود. استفاده از روغن بادام طبیعی برای رفع سیاهی دور چشم یک روش ساده و کاربردی است. کافی است مقداری روغن بادام طبیعی تهیه کنید. این ماده به راحتی در بسیاری عطاری ها پیدا می شود. کافی است پنبه ای را به روغن بادام آغشته کنید. پنبه روغنی را دور چشم بمالید. اگر پوست خیلی چرب دارید اجازه ندهید روغن بادام روی قسمت های پوست شما بریزد. اما اگر پوست شما خشک است حتی می توانید شب ها قبل از خواب پوست اطراف چشم را با روغن بادام چرب کنید و اجازه دهید تا صبح روی پوست باقی بماند. 

از چای کیسه ای استفاده کنید

رفع سیاهی دور چشم با چای کیسه ای

استفاده از چای کیسه ای نیز روش راحت و کاربردی است که می توانید از آن استفاده کنید. کافی است یک چای کیسه ای استفاده شده را مدتی در یخچال قرار دهید تا خنک شود. سپس آن را روی پوست دور چشم خود و پلک قرار دهید. برای کسب نتیجه بهتر هر بار از دو چای کیسه ای سرد شده استفاده کنید. چشمان خود را ببندید و هر کدام را روی یکی از چشم های خود قرار دهید. کافئین و آنتی اکسیدان های موجود در چای موجب از بین رفتن حلقه تیره و سیاه دور چشم می شود.

رفع سیاهی دور چشم با کرم ویتامین A

رفع سیاهی دور چشم با ویتامین A

یکی از ویتامین های بسیار مفید و حیاتی برای پوست بدن، ویتامین A است. استفاده از کرم ویتامین A به منظور تسریع نتیجه گیری برای رفع سیاهی دور چشم مفید می باشد. کافی است روزانه پوست دور چشم خود را با کرم ویتامین A چرب کنید. استفاده از این کرم به صورت موضعی به تدریج حلقه سیاه ایجاد شده دور چشم های شما را کمرنگ تر می کند.