ماسک صورت خانگی پوست خشک

پوست ما علاوه بر زیبایی نقش خیلی زیادی در حفاظت از بدن و سلامتی ما دارد. پوست بدن ما ممکن است یکی از انواع چرب، نرمال، مختلط یا خشک باشد. هر کدام از انواع پوستی به مراقبت های خاصی نیاز دارند. نیازهای هر کدام از این انواع پوستی با دیگری متفاوت است. یکی از انواع متداول پوستی نوع خشک است. پوست های خشک در بسیاری موارد به صورت ژنتیکی و ارثی به این شکل هستند. یعنی یک فرد از ابتدا پوستی خشک داشته است. اگر پوست شما هم خشک است نیاز به مراقبت های بیشتری دارید. پوستهای خشک نیاز به کرمها، آبرسان ها و انواع لوسیون های نرم و مرطوب کننده دارند. در این مطلب می خواهیم چند ماسک صورت خانگی پوست خشک را به شما معرفی کنیم. خیلی راحت و به آسانی می توانید این ماسکهای طبیعی را در خانه تهیه کنید و از پوست خود مراقبت کنید.

ماسک صورت طبیعی خانگی پوست خشک

زرده تخم مرغ + عسل

ماسک صورت خانگی پوست خشک | زرده و عسل

هنگامی که میزان رطوبت پوست کاهش پیدا می کند ترشح چربی نیز کمی با مشکل مواجه می شود. به همین دلیل پوست های خشک نیاز به کمی چربی هم دارند. یک پیشنهاد ساده برای ساخت یک ماسک صورت خانگی پوست خشک استفاده از زرده تخم مرغ است. در زرده تخم مرغ مقدار قابل توجهی چربی اشباع شده وجود دارد. زرده همچنین قادر است پوست شما را به خوبی رطوبت رسانی کند و خشکی آن را از بین ببرد. پس می توان از آن برای تهیه ماسک استفاده کرد. ترکیب زرده تخم مرغ و عسل یک ماسک کامل مغذی است که از آن می توانید برای تقویت پوستهای خشک استفاده کنید. عسل نیز سرشار از ترکیبات مفید برای پوست است. همچنین یک رطوبت رسان فوق العاده قوی می باشد. کافی است یک زرده تخم مرغ را با مقداری عسل ترکیب کنید. تا جایی عسل اضافه کنید که ماسک شما حالت خمیری پیدا کند و از روی صورت نریزد. کافی است این ماسک حدود پانزده دقیقه روی صورت شما بماند. سپس صورت خود را بشویید. از این ماسک می توانید هفته ای یک تا دوبار استفاده کنید.

خیار بهترین ماسک صورت آبرسان پوست خشک

ماسک صورت خانگی پوست خشک

یکی از بهترین ها برای تامین رطوبت و آب بدن خیار است. حتی خوردن خیار در تابستان و زمان هایی که نیاز به فعالیت زیادی دارید و بدن شما نباید کم آب شود مفید است. در بسیاری از ترکیبات آبرسان برای پوستهای خشک یا خیلی خشک عصاره خیار وجود دارد. خیار می تواند به خوبی رطوبتی را که پوست شما نیاز دارد برای آن تامین کند. کافی است یک خیار را بشویید و برنده کنید. خیار رنده شده را روی پوست خود قرار دهید. اجازه دهید آب خیار به خوبی توسط پوست شما جذب شود. در زمانی که پوست شما در حال جذب رطوبت خیار است احساس نشاط و خنکی در پوست خود می کنید. روش دیگری که برای استفاده از رطوبت خیار وجود دارد استفاده از حلقه های نازک خیار است. خیار را به اسلایس های نازک ببرید. دایره های خیار بریده شده را روی صورت خود قرار دهید. دایره های خیار را می توانید حتی روی چشم خود قرار دهید. چشمان خود را ببندید و اجازه دهید پوست نازک دور چشمتان نیز به خوبی آبرسانی شود.

ژل آلوئه ورا

ماسک صورت خانگی پوست خشک | آلوئه ورا

برگ های آلوئه ورا خیلی از ما را به یاد مراقبت از پوست می اندازد. ژل داخل آلوئه ورا یک ترکیب گیاهی بسیار بسیار عالی برای تقویت پوست است. ژل معجزه آسای آلوئه ورا می تواند پوست شما را آبرسانی و مرطوب کند. ترکیبات مغذی آلوئه ورا حتی لکه های پوستی را از بین می برد و از پیری پوست جلوگیری می کند. اگر پوستی خشک دارید استفاده از آلوئه ورا را فراموش نکنید. کافی است برش کوچکی به برگ آلوئه ورا بزنید. در هر برش می توانید مقدار قابل توجهی ژل از داخل برگ بردارید. این ژل را روی صورت خود بمالید. پس از مدتی پوست خود را بشویید. ژل آلوئه ورا یک ماسک صورت خانگی آبرسان پوست خشک است. ماسکی که در کنار هیدراته کردن پوست شما، بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز پوست را هم تامین می کند.

شیر + جو دوسر

ماسک صورت خانگی پوست خشک | شیر و جو دو سر

از شیر می توانید در بیشتر ماسک های صورت خانگی پوست خشک استفاده کنید. شیر می تواند پوست شما را آبرسانی و بسیار مرطوب کند. جو دو سر ترکیباتی بسیار مقوی برای پوست دارد. کافی است مقداری جو دو سر را در شیر بریزید. به اندازه ای این دو را با هم ترکیب کنید که حالت خمیری داشته باشد. ماسک را روی صورت خود قرار دهید و در حالت آرامش قرار بگیرید. سعی کنید چشمان خود را ببندید و نفس عمیق بکشید. بدین ترتیب پوست شما نیز قدری استراحت می کند. پس از گذشت مدتی در حدود بیست دقیقه پوست خود را بشویید.

ماسک آووکادو + عسل + گلاب

ماسک صورت خانگی پوست خشک | آووکادو

نام آووکادو را می توانید بر روی بسیاری از بسته بندی های صنعتی ماسک و حتی در بسیاری فرمولهای ماسک صورت خانگی پوست خشک ببینید. آووکادو پر از ترکیباتی است که پوستهای خشک و خیلی خشک نیاز دارند. در آووکادو چربی های مفید زیادی برای پوست وجود دارد. آووکادو یک رطوبت رسان و نرم کننده عالی برای پوست است. عسل نیز ترکیب دیگری است که برای پوست شما چون معجزه عمل می کند. عسل می تواند به صورت عمیق و تا لایه های زیرین پوست شما را هیدراته کند. استفاده از گلاب نیز باعث شفاف شدن پوست می شود. با استفاده از سه ترکیب آووکادوی له شده و عسل و گلاب می توانید یک ماسک عالی و مقوی برای پوست خود بسازید.

ترکیب زردچوبه + شیر

ماسک صورت خانگی پوست خشک | زردچوبه

زردچوبه به بازسازی سلول های پوستی کمک می کند. به همین دلیل از پیری و ایجاد چین و چروک که در پوستهای خشک بسیار شایع تر است جلوگیری می کند. شیر نیز ترکیبی اعجاب انگیز است و می تواند باعث نرمی و درخشش پوست شود. ترکیب زردچوبه و شیر می تواند به عنوان یک ماسک صورت خانگی کامل پوست خشک عمل کند. حال باز هم برای غنی تر شدن ماسک می توانید قدری هم عسل به آن اضافه کنید.

آرد برنج + شیر + گل محمدی

این ماسک صورت شما را احیا خواهد کرد. ترکیب سه ماده جالب آرد برنج و شیر و گل محمدی خستگی پوست شما را به خوبی از بین می برد. کافی است این سه ماده را با هم ترکیب کنید و پانزده دقیقه روی صورت خود قرار دهید. پس از برداشتن ماسک متوجه نرم شدن و شاداب تر شدن پوست خود خواهید بود. 

ترکیب کاکائو و شیر

ماسک صورت خانگی پوست خشک | کاکائو

پوستهای ذاتا خشک نیاز به مراقبت و تقویت زیادی دارند. اگر چنین اتفاقی نیفتد پوست کدر می شود و شفافیت خودش را از دست می دهد. یک ماسک صورت خانگی پوست خشک که برای درمان این کدری بسیار مفید است ترکیب کاکائو و شیر است. اگر پوستی کدر و خشک دارید هفته ای دوبار این ماسک را درست کرده و به پوست خود بزنید. کاکائو و شیر را به خوبی با هم مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. سپس آن را روی پوست خود قرار دهید و پس از پانزده دقیقه بشویید.