دلیل ابتلا به کرونا در خیلی افراد

در این مطلب می‌خواهیم در این باره صحبت کنیم که برخی افراد با وجود اینکه ماسک می زنند و پروتکل های بهداشتی را نیز در ظاهر رویت می کنند باز هم به کرونا دچار می شوند. شاید برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که به دلیل ابتلا به کرونا در افرادی که فکر می کردید همه چیز را رعایت کرده اند چه بوده است. ممکن است که ابتدا فکر کنید کرونا راه جدیدی برای سرایت کردن به بدن ما پیدا کرده است. اما چنین نیست. همانطور که همه م به کرونا دچار شویما می‌دانیم کرونا یک ویروس تنفسی است. یعنی اصلی ترین راهی که می تواند وارد بدن بیمار شود از طریق نفس کشیدن است. انتقال از طریق سطوح آلوده نیز وجود دارد. پس اگر راه های انتقال مانند سابق است چرا اطرافیانمان بیشتر از پیش درگیر این ویروس شده اند. موارد زیر باعث می شود که ما و دیگران علیرغم آگاهی ما نسبت به این ویروس به کرونا دچار شویم.

دلیل ابتلا به کرونا با وجود رعایت پروتکل های بهداشتی

عادی شدن شرایط و نترسیدن از ویروس

دلیل ابتلا به کرونا | عادی شدن شرایط

روزهای اولی را که نام کرونا را شنیده بودیم را به یاد بیاورید. نام کرونا اینقدر برای همه ما ترسناک بود که همه به یکباره شروع به خرید ماسک و وسایل پیشگیری از کرونا کردند. تا جایی که ماسک و این محصولات تقریباً نایاب شده بود. اما نام کرونا برای خیلی از ما این روزها برای خیلی از ما عادی شده است. نترسیدن از ویروس باعث می شود که پروتکل های بهداشتی را یکی در میان رعایت کنیم. شاید این مورد را بتوان اصلی ترین چیزی دانست که باعث شده است کرونا علیرغم این همه هشدار رسانه ها باز هم هر روز بیشتر از پیش قربانی بگیرد. در واقع به دلیل ابتلا به کرونا برای خیلی از افرادی که در ظاهر همه چیز را رعایت می‌کنند همین جدی نگرفتن شرایط است.

خطر را برای خودمان دور می دانیم

مورد دیگری که می تواند باعث ابتلا شود این است که فکر می‌کنیم خطر از ما دور و به دیگران نزدیک است. فکر می کنیم که اتفاقات سخت هیچ وقت امکان ندارد که برای ما بیفتد. وقتی با بسیاری از افرادی که کرونا گرفته اند صحبت شده است گفتند که هرگز فکر نمی کردند کرونا بگیرند. در واقع دلیل ابتلا به کرونا در این افراد این بوده است که با دور دانستن خطر از خودشان پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت نکرده‌اند و راه را برای کرونا هموار کرده اند.

رودرواسی مهم ترین دلیل ابتلا به کرونا

دلیل ابتلا به کرونا | رودرواسی

یکی از دلایل خیلی مهمی که باعث می شود خودمان و دیگران را در شرایطی پرخطر قرار دهیم رودرواسی و تعارف کردن است. توانایی نه گفتن به میهمانی که قرار است به منزل ما بیاید را نداریم. نگران این هستیم که مبادا دیگران از من ناراحت شوند. زمانی که کسی ما را برای جشن تولد یا دیداری دعوت می کند توانایی نه گفتن را نداریم. علا رغم هشدار هایی که وزارت بهداشت و رسانه ها می دهند با رفتن به مهمانی شرایط خیلی خطرناکی را برای خودمان و افراد دیگری که در آن میهمانی هستند محیا می‌کنیم. در این مهمانی ها نیز بدون ماسک در کنار همدیگر می نشینیم. محیط خانه نیست سربسته است و به احتمال زیاد گردش هوای خیلی خوبی هم قرار نیست. اینها همه شرایط ایده آلی برای ویروس کرونا است. دلیل ابتلا به کرونا خودمان هستیم که توانایی نه گفتن نداریم و فراموش می‌کنیم که در چه شرایط خطرناکی هستیم.

در محیط کاری ماسک نمی زنیم

دلیل ابتلا به کرونا | ماسک نزدن در محل کار

گاها دیده می شود که خیلی از افراد در محل کارشان و در کنار همکارانشان از ماسک استفاده نمی کنند. ویروس کرونا اما از طریق آشنا با کسانی که در نزدیکی ما هستند خیلی راحت تر از چیزی که ما فکرش را بکنیم ما را آلوده می کند. در واقع این ویروس از پشت خنجر می زند. یعنی از طریق کسانی که بیشتر به ما نزدیک هستند و به احتمال با ما آشنایی دارند ما را مبتلا می کند. دلیل ابتلا به کرونا به صورت دسته جمعی که در پیک جدید کرونا اتفاق می افتد هم همین است. افرادی که در مکانی سر بسته مثل محل کار در کنار هم هستند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند. کافیست یک نفر از این افراد به ویروس دچار شود. به یکباره همه افراد دیگر نیز درگیر ویروس خواهند شد.

از ماسکهای غیر استاندارد استفاده می کنیم

دلیل ابتلا به کرونا | ماسک غیر استاندارد

گاهی انگار فراموش میکنیم که چرا باید ماسک بزنیم. با خرید یک ماسکی که تنها ظاهری زیبا و جذاب دارد اصلی ترین راهی را که می تواند وارد بدنم شود را باز می گذاریم. سازمان بهداشت جهانی بارها تاکید کرده است که تنها از ماسک های تنفسی استاندارد پزشکی که دارای لایه ملت بلون هستند استفاده کنیم. پس ماسک های پارچه ای ماسک های تزیینی که در بسیاری از فروشگاه ها به فروش می رسد هیچ ارزشی ندارد. چنین ماسکهایی به هیچ عنوان نمی‌توانند جلوی ورود و خروج ویروس را به جریان تنفسی ما بگیرند. دلیل ابتلا به کرونا در خیلی از افرادی که از ماسک های غیر استاندارد استفاده می‌کنند این است که گمان می کنند ماسکی که زده اند می تواند از آنها محافظت کند. اما چنین نیست.

زمان زیادی را در فروشگاه ها می گذرانیم

اگر برای خرید مایحتاج روزانه خود به یک سوپر مارکت یا فروشگاه بزرگ می‌روید باید کمترین زمان ممکن را برای خرید در نظر بگیرید. به سرعت به محلی بروید که کالای مورد نظر شما در آنجا وجود دارد. سپس هزینه خرید خود را حساب کنید و از فروشگاه خارج شوید. با تهیه یک لیست از کالاهایی که نیاز دارید سریعتر می توانید خرید خود را انجام دهید. البته که پیشنهاد ما این است که از روش‌های خرید اینترنتی استفاده کنید. به راحتی از طریق سایت هایی مثل فروشگاه اینترنتی آرتینار می توانید همه کالاهایی که نیاز دارید را با هم خرید کنید.

راهی سفر می شویم

دلیل ابتلا به کرونا | سفر

رفتن به سفر در این شرایط خطرناک کرونا یکی از بدترین تصمیم هایی است که ممکن است بگیریم. همه ما دوست داریم که این شرایط زودتر تمام شود و بتوانیم مانند سابق به سفر و تفریح برویم. اما گاهی پیش می آید که برخی افراد به یکباره خسته می شوند و راهی سفری بی بازگشت می شود. سفر تفریحی هرچند کوتاه در این شرایط بسیار خطرناک است. اگر می‌خواهیم زودتر این شرایط تمام شود باید همگی با دقت همه پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم. رعایت نکردن موارد بهداشتی توسط برخی از افراد است که باعث شده چرخه انتقال ویروس تا به امروز ادامه داشته باشد.