تقویت مژه و ابرو

داشتن مژه و ابروهایی زیبا به زیبایی چهره ما بسیار می افزاید. مژه هایی بلند چشمان ما را جذاب تر و گیراتر نشان می دهند. ابروهای پرپشت نیز به چهره ما رنگی دیگر می دهد. اما مژه و ابرو در معرض آسیب های زیادی قرار دارد. استفاده از مواد آرایشی، رژیم غذایی ناسالم و بسیاری موارد دیگر مژه ها و ابروها را در معرض آسیب قرار می دهند. به همین دلیل بهتر است برای تقویت مژه ها و ابروها بکوشیم. در این مطلب راهکارهایی ساده برای تقویت مژه و ابرو را به شما معرفی می کنیم.

تقویت مژه و ابرو با روش های خانگی

از روغن کرچک استفاده کنید

تقویت مژه و ابرو با روغن کرچک

یکی از بهترین روش های خانگی و طبیعی برای تقویت مژه و ابرو استفاده از روغن کرچک است. این روغن که پایه طبیعی دارد به تقویت ریشه مو بسیار کمک می کند. استفاده از روغن کرچک سابقه طولانی در طب سنتی ما دارد. ابوعلی سینا به کسانی که به ریزش مژه و ابرو دچار می شدند استفاده از روغن کرچک را توصیه می کرده است. این روغن را می توانید از فروشگاه های گیاهان دارویی و عطاری ها تهیه کنید. کافی است مقداری از این روغن را به یک پنبه بزنید. پنبه روغنی شده را روی ابروها و مژه های خود بکشید. می توانید از یک برش آرایشی نیز استفاده کنید. برس آرایشی را روغنی کنید. سپس ابروها و مژه هایتان را با آن شانه بزنید. این کار را به صورت مستمر ادامه دهید تا نتیجه خوبی حاصل شود.

روغن کرچک حاوی موادی است که فولیکول های مو را تقویت می کند. این روغن طبیعی می تواند موهای مژه و ابرو را از ریشه تغذیه نماید. به این ترتیب از ریزش آنها جلوگیری می شود. همچنین پس از مدتی شاهد بهبود روند رشد مژه ها و ابروهایتان خواهید بود.

استفاده از ژل آلوئه ورا

تقویت مژه و ابرو با ژل آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا نیز می تواند کیفیت مژه ها و ابروهایتان را دگرگون کند. آلوئه ورا یک داروی بسیار عالی برای داشتن ابرو و مژه سالم و پرپشت است. آلوئه ورا قیمت مناسبی دارد. همچنین به راحتی می توانید آن را پیدا کنید و استفاده نمایید. کافی است هر شب مقداری از ژل داخل آلوئه را روی مژه ها و ابروهای خود قرار دهید. در آلوئه ورا ویتامین ها و مواد زیادی وجود دارد که به داشتن ابر و مژه ای زیبا کمک می کند. ویتامین های گروه A و C و حتی B12 در آلوئه ورا وجود دارد. این مواد مفید مژه ها و ابروهایتان را تقویت می کند. 

حتی می توانید ژل آلوئه ورا و روغن کرچک را با یکدیگر ترکیب کنید. این کار به آبرسانی موها نیز کمک می کند. به همین دلیل کیفیت موهای شما را اعم از مژه و ابرو بسیار افزایش می دهد. استفاده از آلوئه ورا به صورت خوراکی نیز برای تقویت پوست و مو مفید است. ژل آلوئه ورا را می توانید در شیر یا خوراکی های دیگر استفاده کنید. ژل آلوئه ورا طعم خاصی ندارد. اما خواص اعجاب انگیز زیادی دارد. با مصرف آلوئه ورا به صورت خوراکی نیز می توانید از بسیاری خواص آن بهره مند شوید.

تقویت مژه و ابرو با ویتامین E

تقویت مژه و ابرو با ویتامین e

یکی از ویتامین های ضروری و بسیار مفید برای پوست و مو ویتامین E است. این ویتامین به صورت قرص نیز موجود است. این ویتامین یک حالت مایع مانند دارد. اگر قرص ویتامین E را ببرید مایع آن خارج می شود. کافی است این ویتامین را به کمک برس های آرایشی بر روی مژه و ابروهای خود بکشید. این ویتامین به درمان ریزش شدید مژه ها و ابروها نیز کمک می کند.

معجزه چای سبز

تقویت مژه و ابرو با چای سبز

یک روش خانگی دیگر برای داشتن موهایی پرپشت و ابروها و مژه هایی زیبا استفاده از چای سبز است. کافی است مقداری چای سبز دم کنید. اجازه دهید این دم کرده سرد شود. پنبه ای را به چای سبز آغشته کنید و روی مژه ها و ابروهای خود قرار دهید. پنبه را به صورتی روی مژه و ابرو بکشید که کاملا آغشته به چای سبز شود. پس از مدتی در حدود پانزده دقیقه می توانید مژه ها و ابروهایتان را شستشو دهید.

روغن زیتون طبیعی

تقویت مژه و ابرو با روغن زیتون

روغن زیتون برای تقویت پوست و مو مانند معجزه عمل می کند. اگر در کتاب های طب سنتی به دنبال یک روش خوب برای درمان مشکلات پوست و مو بگردید حتما به نام روغن زیتون بر می خورید. البته بهتر است از روغن زیتون های طبیعی استفاده کنید. روغن زیتون با اسید اولئیک و ویتامین مفید E غنی شده است. استفاده از روغن زیتون چه به صورت خوراکی و چه به صورت موضعی برای داشتن پوست و مو مفید است. می توانید در کنار سالاد و در بسیاری غذاهای خود از روغن زیتون به صورت چاشنی خوراکی استفاده کنید. همچنین می توانید روغن زیتون را به کمک برس آرایشی روی مژه و ابروهای خود بکشید.