خواص حنا برای مو

استفاده از حنا به دلایل مختلف از قدیم بین مردم مرسوم بوده است. در ایران باستان نیز از زمان های خیلی دور مردم به استفاده از گیاهان برای مقاصد مختلف مشغول بودند. یکی از مهم ترین کاربردهای حنا در زمان های گذشته رنگ خاصی بوده است که به موها می دهد. هرچه رنگ پایه مو تیره تر باشد رنگ نهایی به سمت شرابی تیره و قهوه ای که تناژ تیره دارد می رود. اما حنا روی موهای روشن رنگ قهوه ای مایل به نارنجی استفاده می کند. از استفاده حنا در زمینه زیبایی که بگذریم می بینید که این گیاه چه خواص جادویی برای مو دارد. در این مطلب به معرفی و شرح خواص حنا برای مو می پردازیم. خواصی که باعث شده این گیاه بیشتر اهمیت پیدا کند.

خواص جادویی حنا برای مو

از ریزش مو جلوگیری می کند

خواص حنا برای مو | تقویت مو

ریزش مو یکی از شایع ترین مشکلات مو است. این مشکل که هم در بین خانم ها و هم در بین آقایان دیده می شود دلایل مختلفی دارد. اما موارد کلی تاثیر گذار در این مشکل ضعف موها به دلیل کمبود مواد مغذی و عدم مراقبت درست هستند. برای رهایی از این مشکل راه حل های مختلفی وجود دارد. استفاده از داروهای خوراکی و موضعی با قوی تر کردن ریشه مو از مشکل ریزش جلوگیری می کنند. یکی از داروهای گیاهی ساده که به صورت موضعی می تواند باعث تقویت مو شود حناست. یکی از خواص حنا برای مو تقویت ریشه و ساقه مو است. وقتی حنا به موهای خود می زنید مواد مغذی این گیاه توسط ریشه و ساقه مو جذب می شوند و آن ها را تقویت می کنند.

به موها نرمی می بخشد

برای نرم و لطیف کردن موهای خود از شامپوها و ترکیبات شیمیایی نرم کننده استفاده می کنید؟ این کار باعث نرمی خیلی خوبی در موها می شود. اما ترکیبات شیمیایی موجود در این محصولات باعث آسیب هایی در ریشه مو نیز می شود. اگر به دنبال یک نرم کننده طبیعی می گردید به سراغ حنا بروید. حنا باعث می شود که موهای شما نرمی خیلی خوبی پیدا کنند. نرمی و لطافتی که تا مدت خیلی خوبی نیز در موهای شما باقی می ماند.

خواص حنا برای مو کم پشت و نازک

اگر موهای شما به طور طبیعی نازک هستند و یا در اثر موارد مختلف نازک شده اند حنا درمانی به شما کمک زیادی می کند. کافی است هرازگاهی حنا بر موها و پوست سر خود بگذارید. با این کار ساقه مو ترمیم می شود و به خوبی تغذیه خواهد شد. ریشه مو نیز محکم تر می شود و از ریزش تدریجی مو که ممکن است حتی متوجهش هم نشده باشید رها می شوید.

رنگ زیبایی به موها می دهد

خواص حنا برای مو | رنگ زیبا

یکی از خواص حنا زیبایی و رنگی است که به مو می دهد. البته رنگ نهایی ایجاد شده به رنگ فعلی موی شما و جنس مو نیز بستگی دارد. به طور مثال اگر موی شما تیره تر باشد رنگ نهایی نیز تیره تر خواهد شد. همچنین هرچه تارهای موی شما نازک تر باشند زودتر رنگ می گیرند. با استفاده از حنا هم موهای شما رنگ آمیزی و زیبا می شوند و هم تقویت شده و تازه و شاداب می گردند.