خوراکی های مفید برای پوست

زیبایی یکی از خواسته های همه انسان هاست. پوست سالم یکی از فاکتورهای رسیدن به زیبایی است. این روزها محصولات آرایشی زیادی ساخته شده اند. این محصولات به شما کمک می کنند که صورتی زیبا داشته باشید. اما داشتن زیبایی طبیعی چیز دیگری است. استفاده از یک رژیم غذایی حرفه ای به شما کمک می کند ظاهر زیباتری داشته باشید. استفاده از خوراکی های مفید برای پوست به زیبایی و جذابیت شما کمک می کند. در ادامه با برخی از این خوراکی ها آشنا می شویم.

برخی خوراکی های مفید برای پوست

آب مهم ترین غذای پوست

برای این که پوست خوب و شادابی داشته باشید باید به میزان کافی آب بنوشید. آب یکی از مهم ترین و اصلی ترین خوراکی های مفید برای پوست است. بسیاری از افرادی که کمتر آب می نوشند به خشکی و یا کدر شدن پوست دچار می شوند. نوشیدن آب به میزان کافی باعث شادابی و شفافیت پوست می شود. همچنین آب کمک می کند تا بسیاری از سموم و مواد زائد از بدن دفع شود. به همین دلیل است که باعث رسیدن به پوستی زیبا و سالم می شود.

چای سبز بنوشید

اگر می خواهید پوست خوبی داشته باشید از معجزه چای سبز غافل نشوید. چای سبز را به راحتی می توانید از بسیاری فروشگاه ها تهیه کنید. نوشیدن چای سبز یک بار در روز به داشتن پوست خوب کمک می کند. البته پیشنهاد می شود که این نوشیدنی را به صورت صبحانه استفاده نکنید. چرا که ممکن است به افت فشار منجر شود. پس از یک روز کاری و یا در میانه روز زمان خوبی برای نوشیدن چای سبز است. در چای سبز مقدار زیادی پلی فنول انباشته وجود دارد. به همین دلیل یکی از پرخاصیت ترین نوشیدنی ها به شمار می رود. پیشنهاد می شود که چای سبز را با شیرینی های طبیعی مانند کشمش یا توت به جای قند مصرف کنید.

ماهی از خوراکی های مفید برای پوست

ماهی یکی از خوراکی هایی است که به شما کمک می کند پوست زیباتری داشته باشید. ماهی پر از امگای نوع سوم است. همچنین کاروتنوییدی به نام آکستانتین در ماهی یافت می شود. این ماده باعث الاستیسیته شدن پوست شما می شود. بهتر است حداقل یک بار در هفته ماهی مصرف کنید. در این خوراکی خوشمزه مواد مغذی زیادی برای پوست شما وجود دارد.

کلم بروکلی بخورید

کلم بروکلی خواص بیشماری دارد. اگر برای داشتن کبد سالم، پوست سالم و در کل سلامت تحقیق کنید حتما با نام کلم بروکلی برمی خورید. یکی دیگر از خوراکی های مفید برای پوست کلم بروکلی است. یکی از مهم ترین مواد معدنی کلم بروکلی ویتامین A است. این ویتامین به بازسازی سلول های پوست کمک می کند. در واقع پوست شما سریع تر سلول های کهنه را دور ریخته و بازسازی می شود. کلم بروکلی را می توانید همیشه در سالاد یا در کنار غذای خود مصرف کنید.

پرتقال از دیگر خوراکی های مفید برای پوست

پرتقال، این میوه نارنجی خوش طعم به میوه جوانی معروف است. این میوه سرشار از ویتامین مفید نوع C است. ویتامین C به داشتن پوست سالم تر و شاداب تر کمک می کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در بسیاری از محصولات مراقبت پوست از عصاره پرتقال استفاده می شود. اما ویتامین سی تنها ماده مفید برای پوست نیست. این میوه با سم زدایی از بدن به از بین بردن مواد زائد و سلامت پوست کمک می کند.

تخم مرغ

یکی دیگر از خوراکی های مفید برای پوست و مو تخم مرغ است. مصرف تخم مرغ به خصوص سفیده آن به داشتن پوستی محکم کمک می کند. سفیده تخم مرغ سرشار از کلاژن است. دقیقا همان ماده ای که برای داشتن پوستی سفت و شاداب نیاز است. بهتر است که تخم مرغ به صورت آبپز استفاده شود. تخم مرغ آب پز را به جای نیمرو مصرف کنید. نیمرو کمی چرب است که برای داشتن پوست خوب زیاد توصیه نمی شود.

غلات کامل

غلات کامل به محصولاتی گفته می شود که سبوس از آنها جدا نشده است. به طور مثال برنج قهوه ای در این دسته جای دارد. استفاده از نان های جو و خوراکی های در این دسته به شما کمک می کند پوست زیباتر داشته باشید. در این مواد سلنیوم وجود دارد. این ماده نیز یکی از مواد مغذی و مفید برای پوست و مو است.